Witam na blogu albo mit założycielski

Witajcie na blogu o marketingu i literaturze. I wszystkim tym, co je łączy.

Z wykształcenia jestem literaturoznawczynią i bałtystką. Szybko przekonałam się, że studia humanistyczne są bardziej życiowe i praktyczne, niż się powszechnie sądzi. To dzięki nim odnajduję się w świecie marketingu.

Zawsze byłam tym typem dzieciaka, który codziennie do późna czyta ulubione powieści, ale równie mocno jak książki, kochałam reklamy. One też miały w sobie to „coś”. Gdy dorosłam, dowiedziałam się, co.

Pewnego dnia, jeszcze w czasie studiów, weszłam do księgarni Tajne Komplety we Wrocławiu i pierwszą książką, którą zobaczyłam, był egzemplarz pod tytułem „Storytelling. Narracja w reklamie i biznesie”. Ten wydany przez Saatchi&Saatchi Poland (Klaus Fog, Christian Budtz, Philip Munch, Stephen Blanchette). Polowałam na tę publikację, ale nie sądziłam, że znajdę ją tak łatwo i nagle. Jest to oczywiście pozycja znana, dla początkujących, taki „must read”, ale dla mnie stała się wtedy objawieniem: w biznesie i marketingu, w tym na pierwszy rzut oka chłodnym, wykalkulowanym świecie bez emocji – układa się opowieści! Komunikuje się nimi!

Minęło kilka lat i dziś wydaje mi się to naturalne i oczywiste. Pewnie jest oczywiste i dla części z Was, Czytelniczki i Czytelnicy. Jeśli nie – mam nadzieję, że ten blog pomoże zrozumieć to i owo. Jeśli tak – że będzie źródłem odprężenia i polem do wymiany myśli. A jeśli natkniecie sie na coś innowacyjnego, coś, co Was zainspiruje lub wzbogaci Waszą wiedzę, ucieszę się podwójnie. Stay in touch!

 

5 myśli w temacie “Witam na blogu albo mit założycielski

Możliwość komentowania jest wyłączona.