Dom towarowy i kiosk. Animacja Anete Melece w świątecznej reklamie sieci handlowej John Lewis &Partners

Boże Narodzenie to magiczny czas: nawet ci, którzy na co dzień żywią czystą nienawiść do reklam, potrafią wzruszyć się niejednym świątecznym spotem i są gotowi docenić jego artystyczny kunszt. Od przeszło dekady ciepłe uczucia budzą świąteczne filmy reklamowe brytyjskiej sieci domów towarowych John Lewis & Partners, firmy z tradycją, istniejącej od 1864 roku. W tegorocznej reklamie pojawia się łotewski akcent: jeden z fragmentów animowanej historii stworzyła Anete Melece, pochodząca z Łotwy rysowniczka i animatorka.

Premiera bożonarodzeniowego spotu reklamowego sieci John Lewis & Partners w samej Wielkiej Brytanii urosła do rangi wydarzenia medialnego i stała się niemal jednym z wyznaczników rozpoczęcia sezonu gwiazdkowego. Co roku kampania zaskakuje nową historią. Na przykład, w 2012 roku serca widzów podbiła animacja The Journey z piosenką The power of love Gabrielle Aplin, dwa lata później – historyjka o pingwinie Montym, z kolei w ubiegłe Święta hitem okazał się filmik ze smokiem Edgarem. Wszystkie kreacje, jedna po drugiej, weszły do historii reklamy, a towarzyszące im piosenki goszczą na świątecznych playlistach kolejnych lat. Oprócz budowania wizerunku marki i zapraszania do sklepów, świąteczne kampanie tej sieci mają także zachęcać do wpłat na rzecz wybranych organizacji charytatywnych.

Reklama bożonarodzeniowa sieci John Lewis & Partners i Waitrose & Partners na 2020 rok

13 listopada premierę miała tegoroczna produkcja pod tytułem Give a Little Love

CIĄG DALSZY NA STRONIE http://www.przegladbaltycki.pl

Artykuł ukazał się pierwotnie na stronie „Przeglądu Bałtyckiego”. Całość dostępna pod adresem: https://przegladbaltycki.pl/16849,dom-towarowy-i-kiosk-animacja-anete-melece-w-swiatecznej-reklamie-sieci-handlowej-john-lewis-partners.html